Az orosz kifejezéseknél fiam barátja, Vladislav Galperin segített.
"Utána tárgyal a Szlovákiában harcoló egyik nagy szovjet partizánalakulat parancsnokával: Voljanszkij főhadnaggyal és politikai helyettesével, Makarov alezredessel."
Bokor Péter: Végjáték a Duna mentén - interjúk egy filmsorozathoz, RTV-Minerva-Kossuth, Budapest 1982, 224. old Zichy Ladomér interjú"A beszélgetés — amely németül folyt..."
Borbándi Gyula: A zólyomi tárgyalások (1944. szeptember), Új Látóhatár, 1970. 2. szám"- Milyen nyelven?
- Német nyelven ment a tárgyalás."
Bokor Péter: Végjáték a Duna mentén - interjúk egy filmsorozathoz, RTV-Minerva-Kossuth, Budapest 1982, 224. old Zichy Ladomér interjú"Zichy Ladomér Zólyomban Voljanszkijjal és Makarovval, valamint egy Konakov nevű főhadnaggyal tárgyalt."
Borbándi Gyula: A zólyomi tárgyalások (1944. szeptember), Új Látóhatár, 1970. 2. szám"A megbeszéléseket Makarov alezredes vezette. A szovjet tiszt hivatalosan Voljanszkij politikai helyettese volt, de Zichy Ladomér szerint a két orosz egyenrangú lehetett. Makarov inkább politikai, Voljanszkij katonai kérdésekkel foglalkozott."
Borbándi Gyula: A zólyomi tárgyalások (1944. szeptember), Új Látóhatár, 1970. 2. szám"A beszélgetés — amely németül folyt — azzal kezdődött, hogy Zichynek el kellett mondania, kinek a megbízásából érkezett Zólyomba és kinek a nevében akar tárgyalni."
Borbándi Gyula: A zólyomi tárgyalások (1944. szeptember), Új Látóhatár, 1970. 2. szám"Az oroszok súlyt helyeztek arra, hogy a protokolláris formaságokat betartsák és be is tartassák."
Borbándi Gyula: A zólyomi tárgyalások (1944. szeptember), Új Látóhatár, 1970. 2. szám"„A megbízóim — válaszolta Zichy — széki és római szent birodalmi gróf Teleki Béla magyar királyi tárcanélküli miniszter, országgyűlési képviselő, az Erdélyi Párt elnöke és báró losonci Bánffy Dániel, országgyűlési képviselő, volt földművelésügyi miniszter őexcellenciája, mindketten a koronatanács meghívott tagjai". A címek felsorolása rendkívül fontos volt és imponáló is, miután Zichy kezében nem volt semmilyen megbízólevél."
Borbándi Gyula: A zólyomi tárgyalások (1944. szeptember), Új Látóhatár, 1970. 2. szám"...az oroszok szorgalmasan jegyzőkönyveztek."
Borbándi Gyula: A zólyomi tárgyalások (1944. szeptember), Új Látóhatár, 1970. 2. szám"Zichy Sztálinról mint „a Szovjetunió marsallja, a szovjet kormány elnöke őexcellenciájáról" beszélt … Zichynek arra a kérdésére, hogy Makarovnak van-e felhatalmazása fegyverszünetről tárgyalni..."
Borbándi Gyula: A zólyomi tárgyalások (1944. szeptember), Új Látóhatár, 1970. 2. szám“Igen, a szovjet kormányt képviselem és teljes felhatalmazásom van, hogy a fegyverszüneti feltételeket közöljem."
Borbándi Gyula: A zólyomi tárgyalások (1944. szeptember), Új Látóhatár, 1970. 2. szám"E feltételek lényege az volt, hogy Magyarországnak vissza kell vonulnia a trianoni határok mögé és háborús kártérítés címén 300 millió dollár jóvátételt fizet."
Borbándi Gyula: A zólyomi tárgyalások (1944. szeptember), Új Látóhatár, 1970. 2. szám"A magyar csapatok visszavonulnak a trianoni határ mögé, 300 millió dollár kártérítést kell fizetni"
Bokor Péter: Végjáték a Duna mentén - interjúk egy filmsorozathoz, RTV-Minerva-Kossuth, Budapest 1982, 224. old Zichy Ladomér interjú"És minthogy az angolok balkáni partraszállása - amiben eddig mindannyian reménykedtünk - nem következett be, elhatározta a kormányzó, hogy Moszkvába küld egy delegációt. Ez volt részéről talán a legnehezebb áldozat hazája érdekében."
Gróf Edelsheim Gyulai Ilona: Becsület és kötelesség 1. kötet, 325. old, Európa Könyvkiadó, Budapest 2018"Horthy ismét tépelődött, elhatározása csak másnapra érlelődött meg. Ebben az elhatározásában nem kétséges, hogy szerepet játszottak az offenzíva kudarcáról érkezett hírek is. Felhatalmazta Bánffyt, tárgyaljon Kolozsvárott Dálnoki Veres Lajossal, a 2. hadsereg parancsnokával, küldjön ki tiszteket a szovjet egységekkel való érintkezés felvétele"céljából. Bánffy 17-ón visszaérkezett Kolozsvárra. Horthy utasítását közölte Dálnoki Veressel, aki megígérte, hogy végrehajtja azt."
Rozsnyói Ágnes: 1944. okt. 15. (A Szálasi-puccs történetéhez) Századok – 1959